Instalacja easyesp na chińskich włącznikach...
Instalacja easyesp na chińskich włącznikach, które dystrybuowaliśmy.
Na płytę należy dolutować złącze do programowania:
Urządzenie działa pod kontrolą ESP8285. Programować można za pomocą programatora FTDI:
Na zdjęciu opisane są wyjścia układu, więc TDX układu łączymy z RDX programatora i na odwrót. Programuje się bez płyty odpowiedzialnej za zasilanie i przekaźniki (włącznik na samym zasilaniu z USB nie ruszy potem jednak). Trzeba wprowadzić układ w tryb programowania, aby to zrobić GPIO0 łączy się z GND i wtedy podłącza zasilanie. Po chwili GPIO0 odłącza się od GND i układ nie działa (włączniki nie reagują) a jest w trybie flash.
Programowałem za pomocą terminalowego toola (flash.cmd):
bo ESP.Easy.Flasher nie chciał współpracować. Podaje się mu port COM, wielkość flasha’a (tu 1024) i release, jak się poda release 120 (na przykład) to tool bierze pliczek ESPEasy_R120_1024.bin, dlatego wziąłem flash:
i podmieniłem nazwę. Programowanie powiodło się ale moim celem było wykasowanie konfiguracji, kótra siedzi dzie indziej i wgranie nowego oprogramowania nic mi nie dawało. Ostatecznie zresetowałem układ do ustawień fabrycznych przez „serial monitor” ESP.Easy.Flasher’a” i komendę „Reset” (pisząc komendę nic nie widać, dopiero po zatwierdzeniu Enter’em komenda się pojawia a układ resetuje). Po resecie mamy „czyste” espeasy.
Konfiguracja jest opisana na wiki espeasy i jest tożsama z Kesen Wifi Switch (KS-601).
Przekaźniki to GPIO5 dla pierwszego (prawy) a 12 dla drugiego (lewy). Przyciski to kolejno 0 i 9. Status LED to GPIO13 (jeden z przycisków).
Boot states:
wszystko w default’ie
-przekaźniki wyłączone, diody zgaszone (lewa statusowa lekko świeci na niebiesko po połączeniu do wifi, bez połączenia mruga).
Dodaj komentarz